Wine as a lifestyle

Proč jsme nezdražili Povaleče… aneb kolik stojí dobré víno

Náš Plážový povaleč, Blanc de Pinot Noir 2016, se s hodnocením 91,67 bodů stal národním vítězem Grand Prix Vinex 2018. Přesto ho prodáváme za „směšných“ 130 Kč/láhev (přes e-shop za 150 Kč, ale tam máte poštovné v ceně). Proč tak levně?

Když jsme 2010 rozhodli založit naše vinařství, bylo to z přesvědčení, že by lidé měli pít dobré víno. Blanc de Pinot Noir 2016 se k hodnotící komisi dostal v ideální kondici. Jako víno dokonale vyvážené a tak akorát nazrálé, aby bylo plné, ale ne unavené. My tušíme, že takový vydrží ještě tak do jara 2019. Původně jsme jej prodávali za 160 Kč a vy jste jej kupovali, protože jsme Vám říkali: „Toto víno je dobré, i když se nehonosí populárním názvem odrůdy.“ Jenže když jsme letos na jaře dělali nový ceník, věděli jsme, že jej máme ještě dost a že už je na svém vrcholu. Lepší už zkrátka nebude a brzy začne stárnout. Proto jsme cenu snížili a říkali jsme Vám: „Toto víno je dobré a je za skvělou cenu.“ Chceme totiž, abyste pili dobré víno, a dobré se nemusí vždy rovnat drahé.

Hodnocení poroty na soutěži Grand Prix Vinex je pro nás jen potvrzením, že jsme měli pravdu. Nezdražíme ho jenom proto, že bychom si na něj mohli nalepit nějakou nálepku…

Jak už možná víte, ze strachu před fenoménem poslední láhve míváme ve zvyku vína zdražovat v okamžiku, kdy začnou ubývat. Zdražujeme takto obvykle vína výjimečná, vína s archivačním potenciálem, vína, která se prodávají rychleji, než bychom sami chtěli.

Víme, že Plážového povaleče máme zatím dost, tak akorát, aby se vyprodal právě na svém vrcholu. Neslibujeme Vám, že jej nezdražíme – pokud za měsíc uvidíme, že jej zmizela víc než půlka, byli bychom sami proti sobě. Ale právě teď je ten nejlepší čas, kdy by se toto víno mělo vypít. Tak jej pijte. Na zdraví!

Lenka Machovská
vinařova žena

[wpsr_facebook] [wpsr_plusone]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wine: +420 608 641 875 (František Machovský)
Wine Cellar: +420 776 823 694 (Lenka Machovská)
Accommodation: +420 775 675 210 (Lenka Lubalová, Mlýn)

© Vinařství Baraque • all rights reserved • Google+

Created by MD webdesign

Top