O vinařství

Vinná sklep Vznik myšlenky vinařství Baraque se pojí s jedním all-inclusive pobytem v Egyptě. Tehdy jsme s údivem sledovali, jak obsluha u baru „vyrábí“ růžové víno tak, že slévá mizerné bílé s ještě horším červeným. Kladli jsme si otázku, zda jsme z osazenstva hotelu jediní, kdo se nad tím pozastavuje. Jak jsme byli vděční za čtyři „sedmičky“ našeho vína, které se nám vešly do hmotnostního limitu!

Vzhledem k tomu, že se naším sňatkem spojily dvě vinařské rodiny, byl k nápadu založit vlastní vinařství už jen krůček. Tehdy na naší svatební cestě jsme se shodli, že přece nezáleží na tom, jestli člověk vínu rozumí nebo ne – každý by měl pít dobré víno. Vždyť víno snad ani není alkohol, víno je životní styl.

Ano, láska k vínu je bezpochyby charakterovým rysem, stejně jako pozitivní přístup k životu nebo víra v lidi. Pokud chcete svůj život žít a ne jenom nechat události, aby se vám stávaly, pokud s nadšením a zápalem pracujete, ale přesto se dokážete ve chvílích volna příjemně rozmazlovat, pak je jistě víno i vaším životním stylem.

Věříme, že v našem víně najdete právě to, co v něm hledáte – uvolnění, inspiraci, pocit příjemného luxusu či onu příslovečnou pravdu. My jsme do něj ze sebe vložili to nejlepší.