Víno jako životní styl

Jak nakupovat víno

Jak se nakupuje víno aneb chudák zákazník

V našem vinařství to máme tak, že můj muž vyrábí víno, a já se (kromě jiného) starám také o marketing. K mým úkolům tedy patří přemýšlet jako náš zákazník. Hm. Už dlouho se snažím pochopit, jak lidé nakupují víno. Přemýšlím, dívám se, ptám, zkoumám, zkouším. A myslím, že jsem na to konečně kápla. Našla jsem totiž ten správný příměr.

víno jako životní styl

Kde se vzal koštýř ve skříni a proč se dává do vína síra

Naše děti s námi sdílejí vinný životní styl – co jim taky zbývá, že. Vidí nás pít víno, slyší nás o něm mluvit, podílejí se na jeho výrobě, a samozřejmě ho s námi občas i ochutnávají. Takže když jsme jim dali k dispozici maličký koštýř, bylo nadšení obrovské. 

Mají moravská vína šanci ve světové konkurenci?

Nedávno mi tuto otázku položil jeden z návštěvníků našeho vinného sklepa. Prý on koupí raději zahraniční červené, protože ví, že bude dobré. Musel jsem se usmát. A nejen proto, že víno sám vyrábím, a tedy jsem už kdysi vsadil na to, že šanci mají.

V degustaci ochutnáte vína běžné produkce vinařství, ale také perličky rodinného archivu.

Před pokladnou, za pokladnou víno nesmí stát…

Možná si budete si myslet, že jsem idealista… Ale (soudě podle sebe) věřím, že žádný vinař nemá v úmyslu prodávat špatné víno. Dobrý vinař přece nepustí do oběhu víno, které je oxidativní nebo se v láhvi znovu rozkvasilo. Bohužel ne všichni prodejci vína se k němu chovají tak ohleduplně, jak si zaslouží. Špatné skladovací podmínky přitom mohou vést k tomu, že se i původně skvělé víno nedá pít. Základnější pravidla skladování jsou přitom už všeobecně známá.

Moravská vína - Muškát moravský 2010

Praktické tipy na dárky pro milovníky vín

Máte mezi svými blízkými milovníka vína a rok co rok si lámete hlavu, čím ho obdarovat? Věřte mi, že vím, co prožíváte, neboť vinař je milovník vína povýšený na druhou. A toho já mám doma. Když jsem narazila na tento článek a některé z tipů mě docela zaujaly. Na druhou stranu je tu i řada dárků z kategorie pracholapů a domazavazečů.  Co tedy darovat někomu, kdo má rád víno? A čemu se vyhnout?

Víno: +420 608 641 875 (František Machovský)
Vinný sklep: +420 776 823 694 (Lenka Machovská)
Ubytování: +420 775 675 210 (Lenka Lubalová, Mlýn)

© Vinařství Baraque • všechna práva vyhrazena • Google+

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top