Víno jako životní styl

Otevíráme Vinnou galerii pod Slunečnou

Ačkoli jsme to „na baráku“ měli rádi a k tomuto místu nám patrně navždy zůstane silná osobní vazba, pomalu nám tam začalo být těsno…

Golubok - vinařství Baraque

Fenomén poslední láhve

…aneb když vám vinař nechce prodat víno

Co si budeme povídat, děláme to pro peníze. Jasně, baví nás to, ale uživit nás to musí. A tak vyrábíme víno, aby vám chutnalo a abyste ho od nás kupovali. Jenže…

Co má společného vinařova žena a výrobce kouzelných hůlek?

…aneb co je na práci vinaře nejkrásnější?

Být vinařem (potažmo jeho ženou) je zaměstnání jako každé jiné a i když je víno vaší vášní, jsou dny, kdy je to prostě práce, do které se vám nechce. Nedovedete si představit ten pocit, kdy vážně, ale vážně nemáte chuť na víno, a přesto víte, že vás čeká večerní „přesčas“ v podobě dvanácti rozpracovaných vín, ke kterým se navíc musíte fundovaně vyjádřit… A to nemluvě o spoustě opravdové, fyzické dřiny.

Vinařství Baraque - medaile ze soutěže Král vín

Tři medaile z Krále vín

Ve vinařském světě probíhá řada soutěží, od malých koštů v „Horní Dolní“ až po prestižní celosvětové soutěže vín. K nejvýznamnějším u nás rozhodně patří Král vín České republiky. Ten letos potvrdil, jak moc byl rokčník 2015 pro vinaře výjimečný – 160 vinařů přihlásilo do soutěže 1212 vín. A my se s Vámi s potěšením dělíme o radost ze tří získaných medailí.

Ryzlink vlašský 2015 VzH - výběr z hroznů

Milenec u Venuše

František dlouho toužil po tom vyrobit si „vlašák z Pálavy“ (rozumějte Ryzlink vlašský z hroznů vypěstovaných pod Pálavou). Je totiž bez debaty, že bílá vína z vápencového podloží v sobě „něco“ mají. To „něco“, je pikantní mineralita, která se v chuti projevuje třeba jako nenápadná slanost. 

Víno: +420 608 641 875 (František Machovský)
Vinný sklep: +420 776 823 694 (Lenka Machovská)
Ubytování: +420 775 675 210 (Lenka Lubalová, Mlýn)

© Vinařství Baraque • všechna práva vyhrazena • Google+

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top