Víno jako životní styl

Víno není alkohol, víno je životní styl!Vznik myšlenky vinařství Baraque se pojí s jedním all-inclusive pobytem v Egyptě. Tehdy jsme s údivem sledovali, jak obsluha u baru „vyrábí“ růžové víno tak, že slévá mizerné bílé s ještě horším červeným. Kladli jsme si otázku, zda jsme z osazenstva hotelu jediní, kdo se nad tím pozastavuje. Jak jsme byli vděční za čtyři „sedmičky“ našeho vína, které se nám vešly do hmotnostního limitu!

Vzhledem k tomu, že se naším sňatkem spojily dvě vinařské rodiny, byl k nápadu založit vlastní vinařství už jen krůček. Tehdy na naší svatební cestě jsme se shodli, že přece nezáleží na tom, jestli člověk vínu rozumí nebo ne – každý by měl pít dobré víno. Vždyť víno snad ani není alkohol, víno je životní styl.

Ano, láska k vínu je bezpochyby charakterovým rysem, stejně jako pozitivní přístup k životu nebo víra v lidi. Pokud chcete svůj život žít a ne jenom nechat události, aby se vám stávaly, pokud s nadšením a zápalem pracujete, ale přesto se dokážete ve chvílích volna příjemně rozmazlovat, pak je jistě víno i vaším životním stylem.

Věříme, že v našem víně najdete právě to, co v něm hledáte – uvolnění, inspiraci, pocit příjemného luxusu či onu příslovečnou pravdu. My jsme do něj ze sebe vložili to nejlepší.

[wpsr_facebook][wpsr_plusone]

Historie vinařství

Takto vznikl Baraque - sňatek Františka Machovského a Lenky LubalovéPříběh vinařství Baraque zní jako dlouhá pohádka s několika dějovými linkami. Můžete se vydat po té, která vypráví příběh dědy Jakuba, podnikavce, který se uměl otáčet za každého režimu. Můžete vyslechnout příběh stařečka Lubala, ve svých 95 letech zřejmě nejstarším aktivně hospodařícím vinařem v České republice, ne-li ve střední Evropě. Můžete sledovat zápletku, kdy se vinařské umění, předávané z generace na generaci, ocitá v úzkých, když se otci nenarodí syn. borci na kadiA vlastně je jedno, po které lince se pustíte – všechny je možné zakončit větou: „A tak se František a Lenka vzali a měli spolu vinařství Baraque a (zatím) dva
kluky.“

Právě na svatební cestě do Egypta v roce 2010 vznikla myšlenka založit vlastní vinařství. A tak se z nadšeného hobby-vinaře, který si na svůj koníček přivydělává provozováním posezení ve vinném sklepě, stává malovinař, který se svým vínem pomalu proniká do vinoték. A jeho manželka na mateřské se záhy mění v jeho jediného zaměstnance, jehož pracovní náplní je takřka cokoli od mytí skleniček a přípravy pohoštění ve sklípku až po účetnictví či PR.

Proč Baraque?Barák - stará usedlost, v níž vyrábíme víno

Francouzské slovo baraque (které čteme zcela česky „barak“) znamená v překladu barák. Právě tak totiž říkáme neobydlené selské usedlosti po pradědečkovi Jakubovi Machovském, kde naše víno vzniká.

A protože máme nejraději velká červená vína francouzského typu, stalo se slovo baraque pojmenováním snu. Snu o vinařství francouzského typu, kde hlavní výrobní budova obklopená vinohrady, kam oko dohlédne, je zároveň domovem vinaře i jeho rodiny.


Víno: +420 608 641 875 (František Machovský)
Vinný sklep: +420 776 823 694 (Lenka Machovská)
Ubytování: +420 775 675 210 (Lenka Lubalová, Mlýn)

© Vinařství Baraque • všechna práva vyhrazena • Google+

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top